Nadruk metodą fleksograficzną

Fleksografia to uniwersalna technika druku, która pozwala na nadruk na różnych powierzchniach, niekoniecznie idealnie równych. Na czym polega nadruk metodą fleksograficzną na folii plastikowej? Do druku fleksograficznego wykorzystuje się nowoczesne 8-kolorowe drukarki, które są przystosowane do druku np. na foliach czy innych podłożach z tworzyw sztucznych np. laminatach. W procesie nadruku metodą fleksograficzną mamy do czynienia z obszarami wypukłymi drukującymi i wklęsłymi, które nie biorą udziału w procesie drukowania.

 

Jakie są zalety nadruku metodą fleksograficzną?

Jedną z głównych zalet jest:

uniwersalność metody

Nadruk metodą fleksograficzną może być używany zarówno do tektury jak i folii plastikowej. Powierzchnia nie musi być równa by nadruk był możliwy do wykonania. To właśnie dzięki temu metoda fleksograficzna jest najczęściej wykorzystywana do nadruku.

trwałość metody fleksograficznej

Farby fleksograficzne dobrze przylegają do materiałów, na które są aplikowane. Szybko odparowują, zatem w krótkim czasie możemy coś utrwalić stosując nadruk metodą fleksograficzną.

odporność

Nadruk metodą fleksograficzną jest odporny na uszkodzenia i różne zabrudzenia typu spożywczego jak tłuszcz, sole a także wysoką czy niską temperaturę. Folia plastikowa z nadrukiem wykonanym metodą fleksograficzną będzie również odporna na ścieranie.

Często metoda fleksograficzna jest wykorzystywana do nadruku różnych powierzchni począwszy do opakowań papierowych a skończywszy na folii z tworzyw sztucznych przeznaczonych do rozmaitych zastosowań ze względu na szybkość nadruku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.